Blog

Pergola Tente Tamiri

Pergola tente tamiri  sistem hareketli  ve uzaktan kumanda ile otomatik kontrol edilebilir. Bu sistem hakkında professıonal olmayan kişilerce tamir yapılamaz. Yanlış müdahale triger kopması, motor terse sarması, branda düşmesi gibi sonuçlar doğurabilir. Eğer pergola da   bir probleme rastladıysanız bize ulaşabilirsiniz. Otomatik pergola tamiri uzman ekibimiz tarafından aynı gün içerisinde arıza tespiti çözümü ile sonuçlandırılır. Gerekli  parça teminatı ve değişimi mobil servis ekibimizce yapılır. AysarCambalkon bir Pergola Tente  tamiri firması dır.

 

Pergola Tente Tamiri nde Hangi Parçalar değişir

Triger Arızası  –  Pergola Tente Tamiri –

Pergola Tente nin  Tirigeri belirli bir süreden sonra bakım ihtiyacı duymakta ve değişimi gerekmektedir. Bakımı aksatılan ve  geciktirilen sistemlerin kayışları kullanılamaz hale gelmekte ve kopmaktadır. Bu durumda sistem çalışmaz ve taşıyıcı görevi gören uçtaki alüminyum hareket etmez. Şu durumda  ilk yapmanız gerekenler şunlardır.

 • Pergola tente nin kumandasından stop tuşuna basın
 • Tente nin bağlı olduğu sigortayı indirin
 • Son olarak mobil servis ekibimize ulaşın

Yukarıdaki  yapmanız gerekenleri sırasıyla hızlı bir şekilde yaparsanız pergola nın kopmasını, motorun yanmasını engellemiş olursunuz.

Firmamız Pergola tente tamiri ve Triger değişimi hizmeti vermektedir.

 

Motor Arızası  – Pergola Tente Tamiri –

Uzun süre kullanılmış motorlar ve, yanlış müdahale sonucu sıkışan motorlar, ömrünü doldurmakta ve çalışmamaktadır. Bu durumda yapmanız gerekenler şunlardır.

 • İlk olarak  motorun sigortasını kontrol edin
 • Sigortada herhangi bir aksilik yok ise sigortayı kapatıp tekrar açın
 • Motorun ısınmış olabileceğini düşünüp yarım saat bekleyin
 • Motordan herhangi bir elektrik kaçağı tedbiri için sigortayı kapatın
 • Hala olumlu bir sonuç alamıyorsanız bizimle irtibata geçin

Firmamız Pergola tente tamiri ve motor değişimi hizmeti  vermektedir

 

Fitil Değişimi  – Pergola Tente Tamiri –

Bilindiği üzere pergola da hava su girişini engellemek ve dışarıdan soğuk girmesini engellemek için yan fitiller kullanılmaktadır. Bu fitiller genel olarak kolay kolay eskimez ve herhangi bir sıkıntı çıkarmamaktadır.  Yalnız kalitesiz imalat sonucu fitillerin yerinden çıkmış olduğunu düşünür isek 10 mm bir boşluk oluşur ve askıdaki tente rüzgar etkisiyle yanlardan su alabilir,  tamir gerektirir. Aynı zamanda olmayan yada eskiyen fitilin yerinden içeriye soğuk alabilir. Normalde bu durum sistemin çalışmasına engel değildir ancak! Fitiller motora veya tambura sarmış ise acilen aşağıda belirtilenleri yapmak gerekir.

 • Kumandanın Stop tuşuna basın
 • Sistemin sigortasını kapatın
 • Fitillerin motora sıkışıp sıkışmadığını kontrol edin
 • Sıkışmak üzere olan fitil var ise kesin
 • Sıkıntı devam ediyor ise bizim ile iletişime geçin

Firmamız Pergola tente tamiri ve fitil değişimi hizmeti  vermektedir

 

Kumaş Yırtılma  Veya Alüminyum Profilden Ayrılma  

Kumaş değişimi  pergola tamiri yaparken en sık sık rastladığımız durumlar içerisindedir. Kumaş  ciddi bir darbe sonucu pergola tente  yırtılabilir Bunun yanı sıra merdiven altı üretilen pergola ucuz malzeme kullanılması durumuzda, alüminyum profil kumaşı bırakmaktadır. Bu tarz durumlarda ne yapılmalıdır.

 

Pergola Tente Tamiri  Yaptırırken Hangi Malzeme Kullanılmalı?

Pergola tamiri yaparken malzeme kullanımında orijinal avrupa ürünler tercihimizdir. Basit malzeme kesinlikle kullanmıyoruz. Pergola tente  tamiri sonrasında kullandığımız malzemeler uzun ömürlü ve sağlıklıdır. Motor seçeneğimiz Somfy, Backer, Came, dir. Kullandığımız çekici ise 400 kg çelik triger kullanılmaktadır. Kullandığımız alüminyum kendi üretimimiz olup herhangi bir alaşım katkı maddesi kullanılmamaktadır

 

Pergola Tente Tamiri Garantili midir ?

Pergola Tamir  sanıldığından zordur  kullandığımız malzemeler garantilidir. motor kayış fitil alüminyum gibi. Pergola  tamir yapılırken en çok dikkat ettiğimiz husus arızanın neden meydana geldiğidir. eğer sistemde arızayı tetikleyen bir üretim hatası varsa bu malzemenin ömrünü minumum seviyeye düşürür. Bu durumu herhangi bir garanti kapsamaz.

 

 Pergola Tente Tamiri  Kullanılacak Örnek Motorlar

Tamir  yapılacak sistemin motoru boru tipi motordur. bu motorun değişimi için sistemtente ve aliminyum raylar komple çıkartılır pergola  yaptırırken size motor seçenekleri sunuyoruz.

işte seçebileceğiniz motorlar

 

 1. Backer Motor  
 2. Came Motor   
 3. Somfy Motor 

 

PERGOLA TENTE TAMİRİ  HAKKINDA ACİL YARDIMA İHTİYACINIZ VARSA BİZE MOBİL SERVİS  NUMARAMIZ YADA MAİL ADRESİMİZDEN ULAŞABİLİRSİNİZ.

 

— Pergola Tente Tamiri — Tente Tamiri — Pergola Tamiri —

 Aysar Pergola tente tamiri